Michael Ende: O Snožroutkovi

240  včetně DPH

Které dítě by se někdy nebálo jít spát a nemělo strach z příšer, které číhají ve snech? Je tomu tak i s malou princeznou Dřímalkou v příběhu „O Snožroutkovi“ od Michaela Endeho. Dřímalku, dcerušku krále Ospálkova, trápí zlé sny, a proto večer nechce do postele. Když už si s tím neví rady ani největší mudrci z celé země, začne sám pan král pátrat po celém světě po nějakém léku, který by princezničce pomohl. Nakonec najde Snožroutka, který všechny zlé sny jednoduše zbaští.
Pro děti od 4 let
Michael Ende (1929, Garmisch-Partenkirchen – 1995, Stuttgartu) ve střízlivé a bezcitné době znovu objevil jak pro děti, tak i pro dospělé téměř ztracenou říši fantazie a snů a proslavil se na celém světě knihami, jako například Nekonečný příběh a Děvčátko Momo a ukradený čas. Dnes se řadí k nejznámějším německým spisovatelům a vždy byl velmi mnohostranným autorem. Kromě knih pro děti a mládež psal poetické texty do obrázkových knih i knihy pro dospělé, divadelní hry, operní libreta i básně. Mnohé z jeho textů byly zfilmovány nebo zpracovány pro rozhlas a televizi. Za své literární dílo dostal mnohá německá i mezinárodní ocenění. Jeho knihy dosud dosáhly celosvětově celkového nákladu přes 20 milionů výtisků a byly přeloženy do téměř 40 jazyků.
Annegert Fuchshuber (1940–1998) se chtěla už jako dítě stát „autorkou obrázkových knížek“. Práce grafičky v reklamní agentuře jí však nedávala dostatečný prostor pro fantazii a kreativitu. Začala tedy sama psát a ilustrovat knihy pro děti. Razila svůj zcela vlastní styl ilustrací a stala se jednou z nejvýznamnějších německých ilustrátorek, jejíž obrázkové knihy byly publikovány v mnoha zemích.
Přeložila Radana Studenovská

493 skladem

ISBN: 978-80-7530-168-0 Katalogové číslo: 978-80-7530-168-0 Kategorie: , , Štítek: