Vilém Nečas: Bílek. Svědectví o bratru Františkovi

240  včetně DPH

František Bílek byl jednou z nejvýraznějších osobností českého výtvarného umění.. Byl umělec velmi všestranný: sochař, grafik, kreslíř, keramik, ilustrátor i tvůrce knižních vazeb, navrhovatel chrámových i bytových interiérů a v neposlední řadě i architekt, který projektoval oba své domovy – ateliéry v Chýnově a v Praze, kde jsou dnes galerie jeho prací. V neposlední řadě byl i svébytným filosofem a autorem originálních textů. Před jeho díly zůstáváme v úžasu stát, a přece porozumět jeho „řeči symbolů“ není snadné. Vždyť i jeho blízký přítel O. Březina o něm říkával: „Bílek má svůj svět.“
Jako klíč k pochopení Bílkova vnitřního světa se najednou vynořuje z hlubin času osobní svědectví člověka, který stál Bílkovi po podstatnou část jeho života velmi blízko. Tím člověkem byl jeho švagr Vilém Nečas, bratr jeho manželky Berty, s jehož unikátním svědectvím se po více než sedmdesáti letech od jeho vzniku máme nyní poprvé možnost seznámit. Poskytuje nám nový pohled na život a dílo Františka Bílka a rozšiřuje naše stále nedostatečné povědomí o tomto velikém člověku a tvůrci.
Kniha vedle obsáhlého Nečasova textu obsahuje i životopis Viléma Nečase a rodokmen rodu Nečasů, jmenný rejstřík se základními informacemi o uvedených osobách a obrazovou přílohu s dosud neznámými fotografiemi i kresbami F. Bílka.

79 skladem

ISBN: 978-80-7530-026-3 Katalogové číslo: 978-80-7530-026-3 Kategorií: , , , , , Štítek: