Dominik Obruča: Když jsem byl člověkem

160,- Kč
Sklad.č. 978-80-7530-202-1:

„Při psaní básní se nechávám vést intuicí. Všechny texty uvedené v této knize vznikly  více či méně spontánně; spíše než jako autor se cítím být člověkem, který jen zapsal to, co zachytil ve vzduchu. Konečný výběr obsahuje básně meditativních nálad i syrové reality, vyjadřující radost i obavy z komplikovanosti současné doby. Je to kniha o člověku.“

O autorovi:
Dominik Obruča se kromě psaní básní věnuje také široké skále dalších druhů textů, od povídek, přes absurdní dramata po cestopisné články. Umělecké texty publikuje v literárním časopisu Ink (www.casopis-ink.cz). Od roku 2017 se věnuje cyklu experimentálních fotografií Svět v odrazech.
Vystudoval sociologii a mezinárodní rozvojová studia. Zajímá se o dění ve světě a odlišné kultury. V minulosti pobýval v americké Iowě, indickém městě Pune nebo v italském Turíně. V letech 2015 a 2016 se několikrát zapojil do humanitární pomoci uprchlíkům na Balkánské trase. Od deseti let je členem skautské organizace a několik let se podílel na vedení skautského oddílu. Inspiruje ho ekumenická komunita Taizé.
Více informací o autorovi včetně ukázek jeho literární i fotografické tvorby naleznete na webu www.dominikobruca.eu.

Rok vydání: 
2019